Yazı kategorisi: Genel, Yazılar

Yazmak üzerine…

YAZMAK…

Yazmak benim için hoş bir avuntu. Bir meslek değil. Bir edim. Yani benim için yazdığım şeyin ne olduğu değil gerçekte yazmak ediminin kendisi önemli. Bir gün insanların okuduğu bir yazara dönüşebilir miyim hiç bilmiyorum. Ancak gerçekten bir gün yazdıklarımın okunmasını, Yazarken hissettiklerimi okura hissettirebilmeyi. Ve gerçekten iyi şeyler yazabilmeyi çok isterdim.

İnşallah benim de hayallerim gerçek olur ve emeklerim de boşa gitmez. Evet emek gerekiyor. Çünkü yazarlıkla uğraşmak için çok fazla yazmanız gerekiyor. Roman boyutunda bir eser çıkarabilmek için belki o romanın dört beş katı yazı yazmak gerekiyor. Bir de iyi bir uydurucu olmak lazım. Bunun için de yaratıcılık ve zinde bir akıl gücü lazım.

Tabii çevrenizi iyi gözlemlemek kadar, yazın dünyasıyla okur olarak ilişkiniz de yazabilmek için önemli. Aslında her yazarın sanal bir bavulu var. Bu bavulun içersinde, yaşanmışlıklar, hikayeler, kişiler, hayatlar ve bir sürü anektod ve dilin kullanımıyla ilgili beceriler hepsi var. Yazar olarak bir şey üretmek istediğinizde bu sanal bavulu kullanıyorsunuz. Sizin bavulunuz ne kadar genişse, zamanında bu bavula neler atabildiyseniz üretiminiz de bununla oluyor. Bu bavulu çok gezerek de, çok okuyarak da doldurmak mümkün ancak bence ikisi de gerekli.

Yazmanın insanı rahatlattığı söylenir. Beni gerçekten rahatlatıyor. Sanki yazdığım zaman biriyle söyleşmişim gibi rahatlıyorum. Bu duygu çok hoş. Umarım bu duyguyu zaman içerisinde kaybetmem.

Yazdıklarımı burada ve bazı yerlerde paylaşmayı seviyorum. Bir kişi tarafından dahi okunmak çok keyifli. Bu keyif bana haz veriyor. Daha çok yazmak, yazmak istiyorum.

İşte böyle; Yaratıcı yazarlık konusundaki çalışmalarımı sürdüreceğim. Umarım benden de bir yazar olur ve bir gün benim de kendi kitabım olur.

Çook çalışmam lazım çooook…

24-12-2017

ANKARA

Yazar:

Kendi çapinda bir gezgin...

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s