Yazı kategorisi: Genel

Ali Rıza ve SIDIKA… Bölüm:5

Ali Rıza ve Sıdıka Bölüm:5

İki saat sonra gür gölgelikli kamp alanına yerleştiler. Ali Rıza kendisinden emin hareketlerle Sıdıka’yı ağaçların araqsına konumlandırdı. Ve yükselebilen tavan kısmını açıp içerde ayakta durulabilmesini sağlayan mekanizmayı açık hale getirdi. Yerleştikleri yer deniz manzaralı bir kısımdı. Birkaç dakika sonra denize bakar şekilde SIDIKA’nın Sağ tarafındaki tentenin altındaki masada otoruyorlardı.

Kamp alanı henüz açık değildi. Ama kampın bekçisi kamp kapalı olmasına rağmen uzaktan geldikleri için onları misafir etmişti. Zaten Ali Rıza her sene geldiği için tanınıyordu.

Daha sonra birlikte bakkala gidip akşam için birşeyler aldılar. Akşam yemeğinden sonra da sahilde birlikte yürüyüp sohbet ettiler. Bu sırada Sıdıka’nın yakınında bir yere Lara çadırını kurmuştu bile.

Akşam bol bol sohbet edip erkenden yattılar.

Ertesi gün kahvaltı ettikten sonra kamplarını topladılar ve yola koyuldular. O günün akşamı Seferihisar’a vardılar. Orada festival alanı çoktan hazırlanmıştı. Sığacık Marina’ya kocaman bir sahne kurulmuş, Karşıdaki bir çim alana da çadır yerleri ayrılmış. Kimyasal tuvaletler ise başka bir yana dizilmiş. Festivalde birçok stand açanlar standlarını açmışlardı. Burada Sıdıka gibi karavanlara ayrılan kısım farklıydı bu nedenle Lara, Ali Rıza’ya veda edip ayrıldı. Bu ayrılış sırasında kısa bir süre sessizlik yaşandı sadece. Lara birlikte geçen bu güzel gün için teşekkür etti. Bu yolculuğu hiç unutmayacağını söyledi.

Ali Rıza Lara’yı bırakıp karavanlar için ayrılan kısma geçti. Ali Rıza ve Lara o gün akşamı Şebnem Ferah konserinde ayrı ayrı guruplarında eğlendiler. Ali Rıza daha yaşlı bir gurup olan karavancılarla birlikteyken Lara çevresinde kamp kuranlarla arkadaş olmuştu.

Ertesi gün sabahleyin karavanların arasından Grrrr Grrrrr diye bir vosvosun marş sesi duyuldu. Ve Sıdıka yine yollara çıkıyordu.

SON…

28-12-2017…

Yazar:

Kendi çapinda bir gezgin...

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s