Yazı kategorisi: Genel, Kısa yazılar, Yazılar

Okuma Hobim

Üniversite yıllarımda Selçuk Üniversitesi Kütüphanesinin rafları arasında çok vakit geçirdim. En sevdiğim romanları oradaki kitaplar arasından alır yurduma götürürdüm.

Küçük yaşlardan beri bir kütüphanem de vardı. Yıllar sonra bu kütüphanemi Manisa Demirci ilçesinden Turgutlu ilçesine taşındığımda bir sahafa bağışladım ve kütüphanemi sıfırladım. Çünkü kitapların bir yerden bir yere taşınması ve bakımı zor oluyordu bir yandan. Şimdilerde kararlı bir şekilde tekrar okuma hobime geri döndüm.

Öncekinden çok daha kararlı ve hızlı okumalar yapıyorum. Bunun yanısıra kitaplara önemli bir bütçe ayırmaya başladım. Kişisel gelişimimi istediğim yönde devam ettirmem için bu şart.

Son bir yılda okuduklarım koca bir kütüphane etti. Oturduğum ev küçük ve şirin. Yeni kitaplara yer açmak günden güne zorlaşacak.

Olsun, tüm zorluklara rağmen okuma hobimi seviyorum.

Kitaplarımı okurken her insanın okuduklarından ve yaşadıklarından ibaret bir bavulu olduğunu ve yaşadıkça bu bavulu doldurduğunu biliyorum. Benim bavulumdan daha sonra özgün bir eser çıkacak mı? Bunu şu anda bilemiyorum.

Kitap okumaya devam…

 

12-07-2018

ANKARA

Yazar:

Kendi çapinda bir gezgin...

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s